מפגש שארם: הערבים לא מאמינים לביבי וטוענים שהשליט האמיתי הוא הצמד בן גביר סמוטריץ׳ - حصاد اليوم

מפגש שארם: הערבים לא מאמינים לביבי וטוענים שהשליט האמיתי הוא הצמד בן גביר סמוטריץ׳


נציגי ישראל, הרשות הפלסטינית, ארה”ב, ירדן ומצרים נפגשות היום שוב בשארם א-שייח’ כחלק מהמאמץ המדיני האזורי להרגעת המתיחות לקראת חודש הרמדאן.

גם פגישה זו תימשך יום אחד בלבד ומטרתה להגיע לסיכומים מעשיים של הצעדים שינקטו להבטחת רגיעה בחודש הרמדאן החל מהשבוע. הסיכוי להגיע להסכמות שיהיו מקובלות על כל הפלסטינים אינו גבוה, ובכל מקרה, האמון בממשל הישראלי בראשות בן גביר וסמוטריץ’ שואף לאפס.

בראש המשלחת הישראלית עומד ראש המל”ל, צחי הנגבי. יחד איתו ייצאו לשארם ראש השב”כ רונן בר, מתאם פעולות הממשלה ביו”ש, רס”ן רסאן עליאן ובכירי משרדי הביטחון והחוץ.

ישראל מוכנה לתת לפלסטינים תא שדה שהם יהיו אחראים לשמור על נקיון מטרור, כמבחן ניסיוני. עם זאת, גורם ישראלי מציין כי התנאים לא היו בשלים לביצוע הניסוי, בשל “פצצות מתקתקות” רבות במיוחד באזור ג’נין.

מקורות פלסטינים אמרו כי ההנהגה ברמאללה הכינה נייר עם רשימה של הפרות ישראליות של בנות עקבה, וחברי המשלחת הפלסטינית מתכוונים להציג אותן בפגישה. הנציגים הפלסטינים יטענו בפני הנוכחים כי הרשות עמדה בהתחייבויותיה, לרבות הימנעות מפנייה למוסדות בינלאומיים ולמועצת הביטחון של האו”ם, בעוד שישראל לא עמדה בחלקה.

בכיר פלסטיני אמר כי ברמאללה נוסעים בעיניים פקוחות לשארם א-שייח’ ולוקחים בחשבון גם את האפשרות שהפגישה תיכשל. “במקרה כזה, ההסלמה הביטחונית באזור תגבר. אנו מצפים שישראל תבוא מחויבות מלאה למה שנדון בוועידת עקבה”.

اترك رد

%d مدونون معجبون بهذه: